tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:00 - 16:00

Od pn. do pt.

Dydaktyka

Narzędzia TOC

Do pracy projektowej oraz umiejętnego przetwarzania informacji korzystamy z narzędzi TOC [ang.: Theory of Contraints].
TOC to program, który pozwala na identyfikację i zarządzanie ograniczeniami występującymi w otaczającym nas świecie, przy czym ograniczenie rozumiane jest tu jako czynnik spowalniający nasze osiągnięcia, czy realizację wyznaczonego celu. Narzędzia TOC pozwalają na identyfikację ograniczeń i późniejszą ich eliminację. Dzięki nim dzieci uczą się logicznego myślenia, tworzenia związków przyczynowo-skutkowych, argumentacji, rozwiązywania konfliktów, analizy swoich i cudzych potrzeb, planowania pracy.

Przestrzeń

Thinking Zone to nowoczesne i przyjazne otoczenie do nauki. Specjalnie zaprojektowane stoły można dowolnie łączyć – w zależności od potrzeb edukacyjnych i preferencji ucznia.  Dzięki temu uczymy jak stworzyć idealne warunki do pracy oraz jak zarządzać czasem aby efektywnie wykonać zadanie. Wiele lekcji odbywa się w terenie, gdzie uczniowie bezpośrednio mogą doświadczyć, dotknąć i poznać to, czego się uczą.

Opieka psychologiczno - pedagogiczna

Efektywny proces edukacyjny zachodzi tylko wtedy, gdy emocje pozostają uporządkowane. Posiadamy profesjonalny zespół psychologiczno – pedagogiczny, który wspiera uczniów w bieżącym określaniu poziomu ich predyspozycji, talentów oraz umiejętności. Ponadto organizujemy cykliczne warsztaty i szkolenia, które na równi z codzienną edukacją wspierają przyrost kompetencji i zrozumienia siebie.

Tutoring

Wszyscy nasi uczniowie są dla nas ważni i godni uwagi. Współpracują ze swoim tutorem – indywidualnym opiekunem, z którym omawiają na bieżąco wszelkie istotne dla nich kwestie, wyzwania i radości.  Aby poznać jak najlepiej każde dziecko i zbudować trwałą relację wkładamy w te spotkania całą naszą wiedzę i zaangażowanie.