logo - Thinking Zone

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

logo - Thinking Zone

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:00 - 16:00

Od pn. do pt.

Pro Active – Edycja III

Szanowni Rodzice.

Przedstawiamy Państwu opis wyjazdu dla dzieci i młodzieży – PRO ACTIVE, który w tym roku odbędzie się w dniach 03-07.09.2018, na półwyspie Lalka na Mazurach.
Jest to trzecia edycja projektu i tradycją już jest, iż zawsze pozostawiamy kilka miejsc dla dzieci spoza naszej szkoły.

Projekt ma na celu połączenie dwóch obszarów:
integracja wszystkich uczestników;
praca nad postawą przedsiębiorczą, proaktywną młodzieży.

Informacje organizacyjne:

  • Termin: 03-07.09.2018r.
  • Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy Kormoran, Stara Kaletka, 10-687 Purda, półwysep Lalka nad jeziorem Łańskim
  • Organizator części żeglarsko – sportowej: Rumszewicz Sailing sp. j.
  • Organizator merytoryczny: Fundacja Thinking Zone
  • Cena: 990 zł / 1 dziecko / 5 dni
  • Informacje i zapisy: info@thinkingzone.pl

Cel zajęć:

W ramach proponowanego cyklu warsztatów chcemy przybliżyć Uczestnikom podstawowe zagadnienia z dziedziny przedsiębiorczości, a przede wszystkim zaradności.
Poprzez swój kreatywny i aktywny charakter, warsztaty mają pozwolić przeżyć młodym ludziom przygodę związaną z realizacją własnych przedsięwzięć.
Doświadczenia, które zebraliśmy w zeszłych latach pokazały nam, że dzieci i młodzież bardzo aktywnie i kreatywnie uczestniczą w Pro Active – dla części z nich jest to pierwsza w życiu możliwość doświadczenia twórczej pracy zarezerwowanej tylko dla dorosłych, pokazania swoich pomysłów, bycia autonomicznym w ich realizacji. Warunki, które tworzymy uczniom podczas tych zajęć naturalnie promują rozbudzenie motywacji wewnętrznej, a to zaś wpływa na zmianę i rozwój ich postawy na bardziej zaradną.

W tym roku, klasa 7 SP i klasa 8 SP będą pracowały nad własnymi projektami przedsiębiorczymi, tak jak robiły to starsze klasy w latach poprzednich.
Gośćmi specjalnymi będą pani Magdalena Kalisz i pan Paweł Szopowski, twórcy miejsc i projektów m.in.: Sztuka Wyboru, Galeria Sztuka Wyboru, Ogarnij Miasto, Sztuka Fotografowania, Alternatywne Targi Ślubne, Gdańskie Targi Książki.
Klasy 3 GIM i 1 LO będą pracowały nad współorganizacją Międzynarodowego Kongresu Myślenia Krytycznego, który odbędzie się w dniach 29-30.11-01.12.2018 r.
Międzynarodowy Kongres jest organizowany przez TOC dla Edukacji i Fundację Thinking Zone oraz Wydział Rozwoju Społecznego miasta Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańsk.
Podczas 3-dniowego Międzynarodowego Kongresu pojawi się około 40 prelegentów z Polski i zagranicy oraz około 1000 uczestników z całego kraju. Uczniowie będą mieli za zadanie przygotować Kongres pod kątem zadbania o potrzeby wszystkich jego uczestników. Podczas naszego wyjazdu podzielimy się zadaniami i zbudujemy plan działania na najbliższe trzy miesiące. Rozebranie na części tak dużego, profesjonalnie zorganizowanego wydarzenia stanowi fantastyczne pole do ćwiczenia kreatywności i daje niepowtarzalną możliwość zrozumienia złożoności tego typu procesów, co zaowocuje praktyczną wiedzą i poszerzeniem horyzontów.
Planujemy organizację takiego Kongresu co rok – będzie to nasz poligon doświadczalny dający możliwość nabycia kompetencji, które przygotują uczniów do dorosłego życia.

Zapraszamy!
Joanna Roszkowska i Maciej Winiarek