tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:00 - 16:00

Od pn. do pt.

Rekrutacja 2019/2020

Informacje ogólne

Rekrutacja w Thinking Zone ma charakter otwarty. Oznacza to, że poza klasycznym naborem na kolejny rok szkolny umożliwiamy zapisanie ucznia w trakcie roku szkolnego.

Oprócz klasycznego dopełnienia formalności nasz proces rekrutacyjny polega na szczerej i otwartej rozmowie z rodzicami podczas kilku spotkań oraz obserwacji ucznia (podczas dni otwartych lub dnia próbnego w szkole) pod kątem stylu budowania relacji i bliższego poznania.

  • Obecnie rekrutujemy uczniów do szkoły podstawowej na poziom 4,  5 i 8 klasy.
  • Prowadzimy także zapisy do trzech klas Liceum: 1 (w trybie 3 letnim), 1 (w trybie 4 letnim) oraz 2 (w trybie 3 letnim).

Zapraszamy do bezpośredniego zapoznania się ze szczegółowymi zasadami rekrutacji w szkole podstawowej oraz w liceum.

Dziecko Gość

W Thinking Zone istnieje możliwość odbycia dnia lub kilku dni próbnych, podczas których potencjalny uczeń poznaje naszą szkołę od wewnątrz i może ocenić osobiście, czy czuje się w niej swobodnie.

Dziecko Gość uczestniczy we wszystkich lekcjach, wydarzeniach i doświadcza codzienności w Thinking Zone ale pozostaje pod opieką zarówno ze strony przedstawiciela grona pedagogicznego, jak i innego ucznia, który w porozumieniu z klasą wyraził chęć wsparcia i  będzie mógł udzielić mu wszelkich informacji praktycznych.

Propozycja takiej wizyty, jej daty i czasu trwania składana jest po rozpoczęciu procesu rekrutacyjnego i ustalana indywidualnie pomiędzy dyrekcją a rodzicami.

Efektem tej obserwacji jest własciwe przygotowanie szkoły na przyjęcie danego ucznia oraz zmniejszenie napięcia i stresu ucznia, związanego ze zmianą środowiska.