logo - Thinking Zone

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

logo - Thinking Zone

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:00 - 16:00

Od pn. do pt.

Oferta Edukacyjna

Myślenie

Kluczem do myślenia jak prawdziwy naukowiec jest uznanie, że każda rzeczywista sytuacja (...) jest w gruncie rzeczy, gdy zostanie już zrozumiana, żenująco prosta

Eliyahu M. Goldratt

Fizyk, Twórca TOC

2016-03-14T15:19:08+00:00

Eliyahu M. Goldratt

Fizyk, Twórca TOC

Kluczem do myślenia jak prawdziwy naukowiec jest uznanie, że każda rzeczywista sytuacja (…) jest w gruncie rzeczy, gdy zostanie już zrozumiana, żenująco prosta

Możliwości

Człowiek tylko wtedy może z pełnym przekonaniem na coś się zgodzić,jeśli czuje, że ma możliwość niegodzenia się

Jesper Juul

Pedagog i terapeuta

2016-03-14T15:19:18+00:00

Jesper Juul

Pedagog i terapeuta

Człowiek tylko wtedy może z pełnym przekonaniem na coś się zgodzić,jeśli czuje, że ma możliwość niegodzenia się

Szkoła podstawowa

Rok szkolny 2018/2019 jest ostatnim rokiem działania gimnazjum. Klasa III przygotowuje się do zakończenia szkoły i świadomego wyboru kolejnego poziomu edukacyjnego.

Nasi uczniowie przez ostatnie dwa lata pracowali w warunkach, których celem było ich bezpieczeństwo emocjonalne oraz szeroko rozumiany rozwój. Realizujemy to poprzez cotygodniowe zajęcia z psychologii (klasa ma własnego psychologa odpowiedzialnego za rozwój kompetencji miękkich w klasie). Dodatkowo każdy uczeń posiada swojego tutora, którego zadaniem jest wsparcie ucznia we wszystkich obszarach wskazanych przez ucznia  (wspólny wybór, wspólna praca).

W naszej szkole stale rozwijamy umiejętności krytycznego myślenia, pracy zespołowej, pracy projektowej, samodzielności i odpowiedzialności. Uczniowie mają partnerską relację z nauczycielami, mają wpływ na przebieg lekcji, mają dużą autonomię w obszarze sposobu uczenia się. Plus mnóstwo wyjść edukacyjnych oraz spotkań z ciekawymi ludźmi. W nowym roku szkolnym wprowadzamy również Biuro Karier – dzięki temu nasi gimnazjaliści będą mogli odbyć staże w firmach zlokalizowanych w Olivia Business Centre. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania szkoły podstawowej znajdziesz pod linkiem

Gimnazjum

Naszym najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa emocjonalnego naszym uczniom – dbamy o poczucie wspólnoty i dobre, czyli partnerskie relacje między nauczycielami, a uczniami.

W pracy dydaktycznej koncentrujemy na rozwoju myślenia krytycznego, pracy zespołowej i projektowej, na poszukiwaniu wiedzy i wspólnej zabawie. Ważnym elementem w naszej szkole jest samodzielność uczniów – w zakresie samoorganizacji oraz planowania i realizowania nauki. Jednak przy pełnym wsparciu dorosłych. Realizujemy to poprzez zastosowanie planu daltońskiego.

Każda klasa w naszej szkole ma swojego psychologa, którego zadaniem jest rozwój kompetencji miękkich – komunikacji, samoświadomości, realizacji własnych celów.

Nasza szkoła to nowoczesne, przyjazne miejsce, ale wierzymy, że najlepsza nauka ma miejsce w realnym życiu, dlatego w ramach szkoły organizujemy wyjścia edukacyjne (średnio co 10-14 dni) oraz spotkania z ciekawymi ludźmi z kraju i ze świata. Więcej informacji o naszym gimnazjum znajdziesz pod linkiem

Liceum

Rok szkolny 2018/2019 będzie pierwszym rokiem funkcjonowania naszego Liceum.

Naszym celem jest przygotowanie młodzieży do dorosłego życia oraz umiejętności samodzielnego oraz świadomego wyboru kolejnego etapu edukacyjnego. Nauczyciele w Liceum pełnią rolę mentorów, którzy są partnerami dla uczniów w ich codziennej nauce i rozwoju.

W procesie nauki zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa emocjonalnego naszych uczniów: w każdej klasie jest psycholog klasowy rozwijający kompetencje miękkie, komunikację, inteligencję emocjonalną. Więcej informacji o naszym liceum znajdziesz pod linkiem

Nasze Liceum wyróżnia się nowatorskim podejściem, które wprowadzimy na trzech obszarach, takich jak: autonomia, kompetencja i odpowiedzialność.

  • Autonomia – uczeń w dużej mierze sam decyduje, czego i jak się uczy. Uczeń samodzielnie i odpowiedzialnie wybiera najlepszą formę nauki dla siebie: z nauczycielem (moderatorem), samodzielnie w domu, samodzielnie w ramach zespołu uczniów, samodzielnie w szkole – jest wiele rozwiązań, a uczeń poznając siebie, wybiera te rozwiązania, które uznaje za najlepsze dla siebie oraz dla celów, jakie chce osiągnąć. Tygodniowy plan lekcji podzieliliśmy na część obowiązkową (głównie przedmioty maturalne) oraz nieobowiązkową. Docelowo chcemy, aby podział między częścią obowiązkową i nieobowiązkową wynosił 50/50.
  • Kompetencja – rozwijamy w naszej szkole umiejętność myślenia krytycznego, pracy zespołowej, projektowej. Dzięki temu uczeń potrafi odnaleźć się na praktycznie wszystkich przedmiotach. W sytuacji, gdy pojawia się problem ze zrozumieniem treści, nasi nauczyciele wspierają ucznia podczas indywidualnych spotkań.
  • Odpowiedzialność – każdy uczeń ma swojego tutora, który spotyka się z nim raz na 10-14 dni, aby wspierać go w procesie nauki i rozwoju osobistego. Zadaniem tutoringu jest rozwój umiejętność świadomego wyznaczania celów oraz ich odpowiedzialnego realizowania – w obszarze nauki oraz własnych pasji.

W Liceum uruchomimy Biuro Karier, którego celem będzie organizacja stażów naszych uczniów w firmach działających w Olivia Business Centre.