logo - Thinking Zone

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

logo - Thinking Zone

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:00 - 16:00

Od pn. do pt.

Gimnazjum

Myślenie

Kluczem do myślenia jak prawdziwy naukowiec jest uznanie, że każda rzeczywista sytuacja (...) jest w gruncie rzeczy, gdy zostanie już zrozumiana, żenująco prosta

Eliyahu M. Goldratt

Fizyk, Twórca TOC

2016-03-14T15:19:08+00:00

Eliyahu M. Goldratt

Fizyk, Twórca TOC

Kluczem do myślenia jak prawdziwy naukowiec jest uznanie, że każda rzeczywista sytuacja (…) jest w gruncie rzeczy, gdy zostanie już zrozumiana, żenująco prosta

Możliwości

Człowiek tylko wtedy może z pełnym przekonaniem na coś się zgodzić,jeśli czuje, że ma możliwość niegodzenia się

Jesper Juul

Pedagog i terapeuta

2016-03-14T15:19:18+00:00

Jesper Juul

Pedagog i terapeuta

Człowiek tylko wtedy może z pełnym przekonaniem na coś się zgodzić,jeśli czuje, że ma możliwość niegodzenia się

Więcej o Gimnazjum Thinking Zone

Okres gimnazjum to wyjątkowy czas w rozwoju każdego młodego człowieka, który kroczy ścieżką pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.  Na tym etapie kluczowe stają się relacje, jakie nastolatek buduje z otoczeniem oraz wsparcie w układaniu myśli, celów i prawd na temat samego siebie.

We wszystkich naszych szkołach realizujemy podstawę programową stworzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podstawa programowa określa cele edukacyjne – co uczeń wiedzieć powinien pod koniec danej klasy, ale nie definiuje sposobów ich realizacji. Dzięki temu możemy wybierać najefektywniejsze metody dydaktyczne oraz programy edukacyjne.

  • Relacje – w gimnazjum Thinking Zone szczególnie dbamy o rozwój tych umiejętności, które decydują o tworzeniu zdrowych relacji w grupie rówieśniczej, w rodzinie oraz każdym środowisku, w jakim nasi uczniowie funkcjonują.
  • Samodzielność w zdobywaniu wiedzy – stawiamy na pobudzenie poszukiwania odpowiedzi na pytania do otaczającego świata i umiejętne korzystanie z wszelkich dostępnych narzędzi, które mają to ułatwić. Celem jest nabycie umiejętności myślenia krytycznego oraz współpracy w ramach zespołów projektowych.
  • Indywidualne podejście – każdego ucznia traktujemy podmiotowo – doskonale go znamy, szanujemy jego zdanie i wspieramy w trudnych momentach, umożliwiając wyrażanie potrzeb, emocji i korzystanie z indywidualnego wsparcia psychologicznego.
  • Atmosfera – dbamy o odpowiedni nastrój naszej szkolnej codzienności i wierzymy, że rozwój i skuteczna nauka są łatwiejsze w odpowiedniej atmosferze. Uporządkowane emocje dziecka tworzą przestrzeń myślową, pobudzają ciekawość i chęć do działania, a stres występuje jedynie w roli motywatora.

Każdy dzień w naszej szkole to nowa przygoda, przy czym staramy się utrzymać stały rytm i dynamikę zajęć. Zajęcia wychowania fizycznego prowadzimy na świeżym powietrzu, w pobliskiej sali gimnastycznej lub kompleksie sportowym na obszarze biurowca Alchemia. W ciągu dnia zawsze jest przerwa obiadowa – szkoła korzysta z usług firmy cateringowej, która dostarcza codziennie świeże i ciepłe posiłki.

Przykładowy plan lekcji wygląda następująco:

Nasi nauczyciele to przewodnicy na drodze do wiedzy i umiejętności – uczą wyszukiwać potrzebne informacje z wszystkich dostępnych źródeł, umiejętnie je przetwarzać, analizować i wyciągać wnioski. Pomagają odkrywać  i rozwijać zdolności, a także wspierają w trudnych sytuacjach oraz przy spadku motywacji. Wszyscy posiadają wysokie kwalifikacje i odpowiednie przygotowanie do pracy z dziećmi oraz realizowania podstawy programowej w sposób zgodny z celami i wartościami naszej szkoły.

Pobierz przewodnik po Thinking Zone

Ut rutrum tincidunt justo convallis dignissim. Proin maximus sagittis tempor.

Pobierz statut Gimnazjum

Ut rutrum tincidunt justo convallis dignissim. Proin maximus sagittis tempor.