logo - Thinking Zone

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

logo - Thinking Zone

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:00 - 16:00

Od pn. do pt.

Gimnazjum

Myślenie

Kluczem do myślenia jak prawdziwy naukowiec jest uznanie, że każda rzeczywista sytuacja (...) jest w gruncie rzeczy, gdy zostanie już zrozumiana, żenująco prosta

Eliyahu M. Goldratt

Fizyk, Twórca TOC

2016-03-14T15:19:08+00:00

Eliyahu M. Goldratt

Fizyk, Twórca TOC

Kluczem do myślenia jak prawdziwy naukowiec jest uznanie, że każda rzeczywista sytuacja (…) jest w gruncie rzeczy, gdy zostanie już zrozumiana, żenująco prosta

Możliwości

Człowiek tylko wtedy może z pełnym przekonaniem na coś się zgodzić,jeśli czuje, że ma możliwość niegodzenia się

Jesper Juul

Pedagog i terapeuta

2016-03-14T15:19:18+00:00

Jesper Juul

Pedagog i terapeuta

Człowiek tylko wtedy może z pełnym przekonaniem na coś się zgodzić,jeśli czuje, że ma możliwość niegodzenia się

Więcej o Gimnazjum Thinking Zone

Okres gimnazjum to wyjątkowy czas w rozwoju każdego młodego człowieka, który kroczy ścieżką pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.  Na tym etapie kluczowe stają się relacje, jakie nastolatek buduje z otoczeniem oraz wsparcie w układaniu myśli, celów i prawd na temat samego siebie.

We wszystkich naszych szkołach realizujemy podstawę programową stworzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podstawa programowa określa cele edukacyjne – co uczeń wiedzieć powinien pod koniec danej klasy, ale nie definiuje sposobów ich realizacji. Dzięki temu możemy wybierać najefektywniejsze metody dydaktyczne oraz programy edukacyjne.

  • Relacje – w gimnazjum Thinking Zone szczególnie dbamy o rozwój tych umiejętności, które decydują o tworzeniu zdrowych relacji w grupie rówieśniczej, w rodzinie oraz każdym środowisku, w jakim nasi uczniowie funkcjonują.
  • Samodzielność w zdobywaniu wiedzy – stawiamy na pobudzenie poszukiwania odpowiedzi na pytania do otaczającego świata i umiejętne korzystanie z wszelkich dostępnych narzędzi, które mają to ułatwić. Celem jest nabycie umiejętności myślenia krytycznego oraz współpracy w ramach zespołów projektowych.
  • Indywidualne podejście – każdego ucznia traktujemy podmiotowo – doskonale go znamy, szanujemy jego zdanie i wspieramy w trudnych momentach, umożliwiając wyrażanie potrzeb, emocji i korzystanie z indywidualnego wsparcia psychologicznego.
  • Atmosfera – dbamy o odpowiedni nastrój naszej szkolnej codzienności i wierzymy, że rozwój i skuteczna nauka są łatwiejsze w odpowiedniej atmosferze. Uporządkowane emocje dziecka tworzą przestrzeń myślową, pobudzają ciekawość i chęć do działania, a stres występuje jedynie w roli motywatora.

Każdy dzień w naszej szkole to nowa przygoda, przy czym staramy się utrzymać stały rytm i dynamikę zajęć. Zajęcia wychowania fizycznego prowadzimy na świeżym powietrzu, w pobliskiej sali gimnastycznej lub kompleksie sportowym na obszarze biurowca Alchemia. W ciągu dnia zawsze jest przerwa obiadowa – szkoła korzysta z usług firmy cateringowej, która dostarcza codziennie świeże i ciepłe posiłki.

Przykładowy plan lekcji wygląda następująco:

Nasi nauczyciele to przewodnicy na drodze do wiedzy i umiejętności – uczą wyszukiwać potrzebne informacje z wszystkich dostępnych źródeł, umiejętnie je przetwarzać, analizować i wyciągać wnioski. Pomagają odkrywać  i rozwijać zdolności, a także wspierają w trudnych sytuacjach oraz przy spadku motywacji. Wszyscy posiadają wysokie kwalifikacje i odpowiednie przygotowanie do pracy z dziećmi oraz realizowania podstawy programowej w sposób zgodny z celami i wartościami naszej szkoły.

Pobierz przewodnik po Thinking Zone

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą, opisującą naszą szkołę.

Pobierz statut Gimnazjum

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym statutem szkoły.