logo - Thinking Zone

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

logo - Thinking Zone

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:00 - 16:00

Od pn. do pt.

Liceum

Myślenie

Kluczem do myślenia jak prawdziwy naukowiec jest uznanie, że każda rzeczywista sytuacja (...) jest w gruncie rzeczy, gdy zostanie już zrozumiana, żenująco prosta

Eliyahu M. Goldratt

Fizyk, Twórca TOC

2016-03-14T15:19:08+00:00

Eliyahu M. Goldratt

Fizyk, Twórca TOC

Kluczem do myślenia jak prawdziwy naukowiec jest uznanie, że każda rzeczywista sytuacja (…) jest w gruncie rzeczy, gdy zostanie już zrozumiana, żenująco prosta

Możliwości

Człowiek tylko wtedy może z pełnym przekonaniem na coś się zgodzić,jeśli czuje, że ma możliwość niegodzenia się

Jesper Juul

Pedagog i terapeuta

2016-03-14T15:19:18+00:00

Jesper Juul

Pedagog i terapeuta

Człowiek tylko wtedy może z pełnym przekonaniem na coś się zgodzić,jeśli czuje, że ma możliwość niegodzenia się

Więcej o Liceum Thinking Zone

Szkoła średnia odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu nastolatka do dalszej edukacji akademickiej – a w Liceum Thinking Zone – także do dorosłości. Kładziemy nacisk na odpowiedzialność i świadome wybory naszych uczniów oraz wiedzę i umiejętności, niezbędne w dążeniu na drodze do spełnionego i szczęśliwego życia.

Realizujemy podstawę programową stworzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podstawa programowa określa cele edukacyjne – co uczeń wiedzieć powinien pod koniec danej klasy, ale nie definiuje sposobów ich realizacji. Dzięki temu możemy wybierać najefektywniejsze metody dydaktyczne oraz programy edukacyjne.

Matura, która kończy ten etap edukacji to ważny moment w życiu każdego licealisty.  Stwarzamy możliwości do poszukiwania i zgłębiania wiedzy różnymi sposobami, tak aby matura była jednym z egzaminów, jakie zdajemy każdego dnia.

W Liceum Thinking Zone szczególnie dbamy o rozwój umiejętności, które są niezbędne w dorosłym życiu – myślenia krytycznego, samodzielności i odpowiedzialności za siebie i swoje decyzje. Pokazujemy, jak umiejętnie budować i dbać o relacje. Zachęcamy do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: kim jestem? czego chcę? jaką ścieżką chcę dalej iść? To ważne pytania, które zadaje sobie każdy młody człowiek i wiemy, jak ważne jest wsparcie dorosłych w tych poszukiwaniach.

Każdego ucznia Thinking Zone taktujemy podmiotowo – doskonale go znamy, szanujemy jego zdanie i indywidualnie wspieramy, ponieważ rozwój i skuteczna nauka są możliwe tylko w odpowiedniej atmosferze, gdy emocje dziecka są uporządkowane – pobudzona jest ciekawość i chęć do działania, a stres występuje tylko w ilości motywującej do działania.

Tygodniowy plan zajęć podzieliliśmy na dwie części:

  • obowiązkową – to głównie przedmioty maturalne
  • nieobowiązkową – przedmioty wybierane przez ucznia, według jego zainteresowań i celów edukacyjnych

Docelowo chcemy, aby podział między częścią obowiązkową i nieobowiązkową wynosił 50:50.

Uczeń samodzielnie i odpowiedzialnie wybiera najlepszą formę nauki dla siebie: z nauczycielem, który pełni rolę moderatora, samodzielnie w domu, samodzielnie w szkole lub w zespole uczniów. Rozwiązań jest wiele – uczeń poznając siebie, wybierze najlepsze rozwiązanie.

W Liceum Thinking Zone nauczyciel pełni rolę przewodnika na drodze ucznia do wiedzy i umiejętności – pokazuje, jak wyszukiwać potrzebne informacje z wszystkich dostępnych źródeł, umiejętnie je przetwarzać, analizować i wyciągać wnioski. Pomaga odkrywać  i rozwijać zdolności, ale także wspiera w trudnych sytuacjach i przy spadku motywacji.

Pobierz przewodnik po Thinking Zone

Zapraszamy do pobrania broszury, opisującej naszą szkołę.

Pobierz statut Liceum

Zapraszamy do zapoznania się ze statutem naszej szkoły.