tel.: +48 606424705

hello@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:00 - 16:00

Od pn. do pt.

NASZE WARTOŚCI

Myślenie krytyczne

Chcemy, aby dzieci szukały informacji u źródła, starało się podważać odgórnie nadane opinie i kształtować swoje własne. Wiąże się to z dyskusją opartą o rzeczowe argumenty, a także zgodą na to, że dziecko ma prawo do innego spojrzenia na określone tematy. Staramy się, aby każde dziecko zostało wyposażone w umiejętności związane ze świadomym przetwarzaniem informacji – zarówno tych w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Inteligencja emocjonalna

Według najnowszych badań, jest kilkukrotnie bardziej potrzebna i pożądana, aniżeli ta matematyczno-logiczna. Samoświadomość, samoocena, komunikacja, umiejętność budowania i utrzymywania relacji, samoregulacja, umiejętność pracy w grupie… Można byłoby długo wymieniać obszary powiązane z tym rodzajem inteligencji. W naszej szkole kształtujemy umiejętność wyrażania swoich emocji w sposób bezpieczny dla siebie i innych, a także zarządzania nimi tak, by ułatwiały nam codzienne funkcjonowanie.

Praca zespołowa

Praca zespołowa usprawnia komunikację rozpala ciekawość, motywuje, powoduje wzrost odpowiedzialności za wynik grupy. Pracę zespołową stosujemy na wszystkich przedmiotach, praktycznie na każdej lekcji. Dzięki niej uczniowie poznają się bardzo szybko – wpływa to na ich integrację, życie towarzyskie, ciekawe życie pozaszkolne. Dzieci pracują w grupach 3-5 os, całością zarządza nauczyciel (moderator), grupy bardzo często są mieszane przez  nauczyciela – uczymy dzieci, że ważna jest umiejętność pracy z każdym, nawet tymi osobami, które w danej chwili nie są naszymi faworytami.

Komunikacja

Kształcimy naszych uczniów, aby potrafili wyrażać swoje potrzeby
w sposób bezpieczny dla siebie i innych. Uczymy ich jak rozmawiać, dyskutować,
kłócić się i wyrażać swoją opinię. Staramy się pochylić nad tym co
mówić i jak mówić, jak ważne jest stosowanie parafrazy, empatyzowanie oraz
aktywne słuchanie. Dla nas świadoma i efektywna komunikacja to podstawa
budowania i utrzymywania zdrowych relacji.

Przedsiębiorczość

Koncentrujemy  się na rozwijaniu  kompetencji naszych uczniów,  które ułatwią im funkcjonowania  w dorosłym świecie. Jedną z takich kompetencji jest przedsiębiorczość, rozumiana jako zaradność, umiejętność aktywnej realizacji swoich pomysłów i celów. Nie uczymy finansów ani jak stać się kapitalistą – uczymy, jak w zespole uczyć się TWORZENIA, realizacji  swoich celów związanych ze swoimi pasjami, zainteresowaniami. Uczymy przedsiębiorczości podczas obozu letniego (połączony z integracją nowych uczniów) oraz w ciągu całego roku szkolnego – uczniowie realizują konkretne, życiowe projekty, które trwają wiele miesięcy, np. kampania crowdfundingowa.

Odpowiedzialność

Nawet małe dziecko można uczyć odpowiedzialności za własne zachowania i otoczenie. Dlatego korzystamy z programów edukacyjnych oraz szkolimy naszych nauczycieli, aby każdego dnia rozwijali odpowiedzialność u naszych uczniów. Współpracujemy w tym obszarze z rodzicami, bo tylko wspólne działanie i konsekwencja może być skuteczna w rozwoju odpowiedzialności.