tel.: +48 606424705

hello@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:00 - 16:00

Od pn. do pt.

Dydaktyka

DYDAKTYKA

Nasza Szkoła, najprawdopodobniej jako pierwsza w Polsce koncentruje się na rozwoju 4K naszych uczniów:
MYŚLENIE KRYTYCZNE, KOOPERACJA, KOMUNIKACJA, KREATYWNOŚĆ.

JAK TO ROBIMY ?

Model VESS

Jesteśmy pierwszą szkołą w Polsce, która wdraża Model VESS z USA, który powstał w ścisłej współpracy z Uniwersytetem w Harvardzie, dzięki niemu wdrażamy kulturę myślenia krytycznego w naszych szkołach. Model VESS to pięcioletni program systemowego wdrożenia myślenia krytycznego do każdego aspektu funkcjonowania szkoły. Thinking Zone uzyskało w tym roku szkolnym status szkoły modelowej VESS – można nas odwiedzać 😊

VESS

Narzędzia TOC

Do pracy projektowej oraz umiejętnego rozwiązywania problemów korzystamy z narzędzi myślenia krytycznego TOC (Theory of Contraints).
Narzędzia TOC pozwalają na identyfikację ograniczeń i późniejszą ich eliminację. Dzięki nim dzieci uczą się logicznego myślenia, tworzenia związków przyczynowo-skutkowych, argumentacji, rozwiązywania konfliktów, analizy swoich i cudzych potrzeb, planowania pracy.

TOC

Przestrzeń

Thinking Zone to nowoczesne i przyjazne otoczenie do pracy i zabawy w kompleksie biurowym Olivia Business Centre w Gdańsku. Jesteśmy pierwszą szkołą, która umiejscowiona jest w parku biznesowym, a wszystko to po to, aby uczniowie mogli przygotować się do życia, rozwijać kompetencje, a nie tylko wiedzę. W naszych nowoczesnych salach szkoleniowych uczniowie pracują wspólnie, ucząc się komunikacji i pracy zespołowej.

Opieka psychologiczno - pedagogiczna

Efektywny proces edukacyjny zachodzi tylko wtedy, gdy emocje pozostają uporządkowane. Dla nas bezpieczeństwo emocjonalne uczniów jest priorytetem. Dlatego stworzyliśmy unikalny program wsparcia naszych uczniów: każda klasa ma swojego psychologa oraz uczestniczy w cotygodniowych warsztatach psychologicznych z rozwoju inteligencji emocjonalnej. Posiadamy profesjonalny zespół psychologiczno – pedagogiczny, który wspiera uczniów w bieżącej pracy. Ponadto organizujemy cykliczne warsztaty i szkolenia, które na równi z codzienną edukacją wspierają przyrost kompetencji i zrozumienia siebie.

Tutoring

Ważnym elementem wspierającym samoświadomość dzieci jest tutoring, który realizujemy od 4 lat. Wszyscy nasi uczniowie są dla nas ważni i godni uwagi. Każdy pracuje ze swoim tutorem – indywidualnym opiekunem, z którym omawia na bieżąco wszelkie istotne dla siebie kwestie, wyzwania i radości.  Aby poznać jak najlepiej każde dziecko i zbudować trwałą relację wkładamy w te spotkania całą naszą wiedzę i zaangażowanie. Wszyscy nasi uczniowie – szkoły podstawowej oraz liceum mają zapewnione całoroczne zajęcia z osobistym tutorem. Zespół tutorów składa się obecnie z 24 certyfikowanych tutorów.