tel.: +48 606424705

hello@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

Organizacja

Kim jesteśmy?

Thinking Zone to nowoczesna przestrzeń edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych, oparta o efektywne i innowacyjne metody nauczania oraz sprawdzone zagadnienia z obszaru biznesu. Obejmuje swoją działalnością szkoły Thinking Zone oraz Center of Thinking: centrum edukacyjno-rozwojowe. W organizacji funkcjonują dwie szkoły: szkoła podstawowa oraz liceum.

Historia

Naszą działalność edukacyjną uruchomiliśmy w 2015 roku, dzięki pomysłowi i inicjatywie Joanny Roszkowskiej i Macieja Winiarka, którzy w jednym z budynków Olivia Business Center w Gdańsku zainicjowali działalność pierwszej ze szkół – gimnazjum.  Obecnie szkoła rozrosła się o kolejne poziomy edukacji, nasi uczniowie odnoszą swoje małe i wielkie sukcesy oraz czują się szczęśliwi, spełnieni i bezpieczni.

Przestrzeń

Funkcjonujemy na terenie Olivia Business Center w Gdańsku, w której działa ponad 200 firm i organizacji. Bliskość parku biznesowego jest celowa i oparta o świadomą i przemyślaną strategię, której celem jest umożliwienie uczniom obserwacji najnowocześniejszych standardów pracy. Swobodne przenikanie się świata edukacji i biznesu kształtuje u naszych uczniów świadomość niezliczonych kierunków rozwoju w szybko zmieniającym się świecie.

Tradycja a nowoczesność

W Polsce wszystkie niepubliczne szkoły, w tym Thinking Zone zobowiązane są do realizacji podstawy programowej stworzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Określone są cele edukacyjne ale nie podano sposobu jak należy zrealizować program. Daje to nam wolność wyboru programów edukacyjnych oraz różnych dydaktyk a także pozwala swobodnie organizować przestrzeń do nauki oraz materiały dydaktyczne. Uczeń otrzymuje przestrzeń i czas na realizację zadanych projektów – jest samodzielny przy ich wypełnianiu.