Opieka koordynatora
Wszyscy uczniowie w edukacji domowej objęci są opieką koordynatora, a wspólne cykliczne spotkania pozwolą na jak najlepsze wykorzystanie tej formuły uczenia się.
Zagadnienia przedmiotowe
Dostęp do list zagadnień z każdego przedmiotu na dany rok szkolny, uwzględniających kluczowe obszary podstawy programowej, które uczeń powinien opanować. Uporządkowany zakres materiału pozwoli zaplanować i monitorować proces nauki.
We wszystkich pakietach przewidziane są listy zagadnień z każdego przedmiotu (tzw. NaCoBeZu – na co będę zwracać uwagę) na dany rok szkolny.
Możliwość napisania sprawdzianów
Dla chętnych istnieje możliwość napisania 3 sprawdzianów w roku z określonej liczby przedmiotów, uzależnionej od wybranego pakietu. Sprawdziany mogą pomóc ocenić, co uczeń już potrafi, a nad jakim obszarem powinien jeszcze popracować.
Organizacja egzaminów klasyfikacyjnych
Formuła edukacji domowej nakłada obowiązek zaliczenia rocznych egzaminów klasyfikacyjnych obejmujących przedmioty przewidziane w podstawie programowej na danym etapie edukacyjnym. Koordynator przygotowuje plan przebiegu egzaminów, które trwają od kwietnia do czerwca.
Warsztaty z kultury myślenia
W Thinking Zone dobrze wiemy, jak ważne jest kreatywne, krytyczne myślenie, które wdrażamy na co dzień w naszej szkole. Dlatego uczniowie edukacji domowej będą mieli możliwość uczestniczenia raz w roku szkolnym w warsztatach poświęconych w całości kulturze myślenia, konkretnym narzędziom i strategiom, które są pomocne w samodzielnym zdobywaniu kompetencji i wiedzy, ale także po prostu w życiu.
Biblioteka zasobów edukacyjnych
Zasoby edukacyjne obejmują materiały stanowiące wsparcie dydaktyczne
i uzupełnienie wiedzy, m.in.: artykuły, opracowania, filmy edukacyjne, itp. Dodatkowo szkoła dysponuje biblioteczką podręczników oraz książek popularnonaukowych, dostępną (na miejscu, w szkole) dla uczniów edukacji domowej.
Tutoring
Forma indywidualnego wsparcia, oparta o cykl regularnych spotkań podopiecznego
z tutorem. Spotkania odbywają się przez cały rok szkolny. Uczeń pracuje indywidualnie nad wybranym obszarem lub tematem, a w trakcie procesu odkrywa talenty oraz rozwija umiejętność samodzielnego myślenia i tworzenia. Spotkania mogą mieć charakter edukacyjny, rozwojowy lub edukacyjno-rozwojowy.
Lekcje indywidualne
Indywidualne spotkania z wybranym nauczycielem przedmiotowym w celu wyjaśnienia wątpliwości pojawiających się podczas pracy własnej lub wskazanie obszaru do rozwoju.
Udział w lekcjach [Pakiet TZ Active]
Przez 4 dni w miesiącu istnieje możliwość uczestnictwa w wybranych zajęciach szkolnych, wyszczególnionych w planie lekcji, w dowolnej ilości godzin w danym dniu [za wyjątkiem wyjść na basen]. Może to być odpowiedź na potrzebę poczucia przynależności do grupy i społeczności szkolnej.
Wycieczki i wyjścia edukacyjne [Pakiet TZ Active]
Uczeń ma możliwość uczestniczenia w wycieczkach oraz wyjściach edukacyjnych organizowanych przez szkołę, po uprzednim poinformowaniu osoby organizującej przedsięwzięcie (dołącza do jednej z klas).
Spotkanie z psychologiem [Pakiet TZ Active]
Celem indywidualnych spotkań ucznia z psychologiem szkolnym, jest omawianie bieżących, jednorazowych trudności i wspólne poszukiwanie rozwiązań. Psycholog przeprowadza konsultacje lub porusza tematy związane z personalnym doradztwem zawodowym ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb ucznia.