tel.: +48 606424705

hello@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

Liceum

Thinking Zone - jedyne takie liceum

„Tutaj przygotują Cię do matury z danego przedmiotu, nawet jeśli na początku nie specjalnie go lubiłeś. Nauczyciele zarażają u nas swoją pasją.” – Julek, klasa 2 LO
„Tu mogę być sobą. Mam swoich przyjaciół, a na lekcjach jest taka atmosfera, że nie boimy się pytać” – Hania, klasa 2 LO
„Tutaj mój syn jest traktowany poważnie i z ogromnym szacunkiem. Ma wysokie poczucie własnej wartości i odczuwa satysfakcję z wykonywanych zadań. Ufa nauczycielom i z radością chodzi do szkoły.” – Agata Weber, mama Adama
„To miejsce czułe i wrażliwe na potrzeby psychologiczne uczącej się tu młodzieży. Fantastycznie współpracujemy zespołowo: nauczyciele, wychowawcy, psychologowie, tutorzy, ale też rodzice i uczniowie.” – Dorota Rybak, lider zespołu psychologów.

Te wypowiedzi zarejestrowaliśmy kilka miesięcy temu, w środku pandemii, podczas jednego z naszych licznych nietuzinkowych projektów. A co robimy, by osiągnąć taki rezultat?

Jedyni w Międzynarodowej Sieci Szkół VESS

Do tej pory jesteśmy jedyną w Polsce szkołą, która rozpoczęła certyfikację w Modelu VESS, który powstał w oparciu o badania nad rozwojem procesu myślenia, zrozumienia i uczenia się, prowadzone na Uniwersytecie Harvarda.  Model VESS jest skuteczną i sprawdzoną sztuką przekazywania wiedzy, ale również zachęcania do własnych refleksji i indywidualnych doświadczeń opartą na wachlarzu narzędzi, które nauczyciele Thinking Zone stosują w swojej pracy. Zamiast bombardować uczniów akademicką wiedzą, towarzyszymy im w wszechstronnym rozwoju z życzliwością i empatią. Czasem stawiamy drogowskazy, a czasem jedynie znaki zapytania, ucząc młode osoby przede wszystkim zaufania do siebie.

Liceum w Olivia Business Centre

Dlaczego na siedzibę szkoły wybraliśmy serce trójmiejskiego biznesu? Ponieważ wiemy, że celem naszej pracy jest nie tylko świetnie zdana matura, ale przede wszystkim dalsza przyszłość naszych uczniów. Poznając środowisko biznesowe, spotykając się z ludźmi sukcesu, uczestnicząc w zajęciach z przedsiębiorczości prowadzonych przez praktyków biznesu nasi uczniowie mają szansę zobaczyć kulisy pracy wielu osób i podjąć świadomą decyzję związaną z dalszą ścieżką edukacyjną. Inspirujące wzorce i miękkie kompetencje, które kształcimy przez wszystkie lata liceum, w przyszłości będą owocować w ich życiu zawodowym. Niezależnie, czy założą swoje firmy, czy podejmą pracę w startupie czy dużej korporacji – wszędzie wystartują z:
🟣 kapitałem wiedzy, by rozwijać specjalistyczne umiejętności
🟣 kapitałem kulturowym, by odnaleźć się w świecie różnorodności
🟣 kapitałem emocjonalnym, by żyć w zgodzie z własnym systemem wartości i stawiać granice

Głowa w dobrostanie! Dajemy uczniom wsparcie

Kształtująca się psychika nastolatka to tkanka wrażliwa, z którą należy obchodzić się z wiedzą i wyrozumiałością. Zatrudnieni na stałe psychologowie pracują z uczniami zarówno indywidualnie, jak i na cotygodniowych warsztatach psychologicznych, dbając o dobrostan młodych osób.

Regularnie pracujemy z uczniami nad ich poczuciem własnej wartości, uczymy budowania więzi opartych na wzajemnym szacunku i wiary we własną sprawczość.

– Tutaj możemy być sobą – mówią nasi Uczniowie, zaskoczeni, że dajemy im pełne prawo do wyrażania siebie.
W atmosferze akceptacji i życzliwości obserwujemy, jak nasi uczniowie wzrastają i kiedy wypuszczamy ich świat – rozwijają skrzydła i lecą wysoko w upragnionym kierunku.

Osobisty tutor dla Ucznia

Choć jest jedna podstawa programowa, każdy Uczeń wytycza swoją własną ścieżkę rozwoju opartą na zasobach i marzeniach. Osobisty tutor towarzyszy każdemu indywidualnie po to, aby jak najlepiej wykorzystał swój potencjał. Odkrywamy w młodych ludziach ich ukryte talenty i dajemy przestrzeń do własnej ekspresji, co dla młodych osób jest szczególnie ważne.
W ten sposób każdy czuje się niepowtarzalny,  wnosząc do naszej społeczności kawałek samego siebie.  Zamiast rywalizować, uzupełniamy się, a nasi Uczniowie mogą rozkwitać we wszystkich dziedzinach – od sztuki, poprzez naukę i technologię aż do sportu – konsekwentnie realizując postawione z tutorem cele.

Więcej niż lekcje

W Liceum Thinking Zone realizujemy podstawę programową stworzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podstawa programowa określa cele edukacyjne (co uczeń wiedzieć powinien pod koniec danej klasy), ale nie definiuje sposobów ich realizacji. Dzięki temu możemy wybierać najefektywniejsze metody dydaktyczne oraz programy edukacyjne.
Poza wspieraniem pasji na zajęciach dodatkowych, stwarzamy również okazję do wszechstronnego rozwoju osobistego. Zajęcia z uważności z cyklu „Be Kind 2 Your Mind”, wspólne redagowanie pisma NEON, projekty audiowizualne to doskonały trening kompetencji miękkich, które w zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości są podstawą przyszłego sukcesu zawodowego.


  Poznaj nas bliżej!

  Zostaw kontakt do siebie, a oddzwonimy i opowiemy o szczegółach rekrutacji i wartościach Liceum Thinking Zone.  Administratorem danych osobowych jest Fundacja Thinking Zone z siedzibą w Gdańsku (80-309) przy al. Grunwaldzkiej 472, wpisana do Rejestru stowarzyszeń i innych organizacji społecznych i zawodowych fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego przez Wydział VII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego przy Sądzie Rejonowym Gdańsk – Północ w Gdańsku pod numerem KRS: 0000623078, NIP: 5842750589, REGON: 364696413, która dane osobowe przetwarza zgodnie z Klauzulą informacyjną

  Współpraca zagraniczna

  Dzięki temu, że należymy do międzynarodowej sieci szkół pracujących wg modelu VESS oraz jesteśmy aktywnymi członkami programu Erasmus Plus, mamy otwarte drzwi do najlepszych szkół na całym świecie. Nasi uczniowie uczestniczą w artystycznych i edukacyjnych projektach międzynarodowych, współpracując na co dzień z rówieśnikami z całego świata. Taki trening komunikacji w różnych językach, bez względu na szerokość geograficzną pozwoli im w przyszłości bez zahamowań i barier nawiązywać relacje zawodowe z przedstawicielami wszystkich kontynentów i kultur.
  Współpraca zagraniczna to również szkolenia i staże nauczycieli Thinking Zone, którzy biorą udział w międzynarodowych szkoleniach, a z praktyk w szkołach Hiszpanii czy Skandynawii, przywożą i wdrażają do swojej pracy nowoczesne metody, osiągając doskonałe rezultaty.

  Miejsce przyjazne Młodzieży

  Wnętrze Liceum Thinking Zone w niczym nie przypomina tradycyjnej szkoły. U nas nie rozbrzmiewa dzwonek, a zamiast ponurego korytarza, jest wspólna przestrzeń z kuchnią, jadalnią, miejscami pracy i relaksu, w której spotyka się i integruje cała społeczność. Uczniowie czują się tu swobodnie, mogą odpoczywać na pufach i dywanie, zrobić popcorn w czasie przerwy, a swoje rzeczy schować do szafek („takich jak w amerykańskim serialu” – podkreśla Julek). W Thinking Zone każdy uczeń, nauczyciel, tutor i psycholog jest u siebie, bo wspólnie tworzymy to miejsce.

  Bezpieczna nauka w pandemii

  Pandemia okazała się dla nas wyzwaniem i sprawdzianem kreatywności, determinacji oraz relacji, jakie zbudowaliśmy w Thinking Zone. Odkryliśmy, że pojawiające się przeszkody jesteśmy w stanie przekuć w sposób twórczy i poszerzający nasze horyzonty. Uczniowie poza nauką zdalną, mieli możliwość spotkań w siedzibie szkoły.  Dużą wagę przykładaliśmy do dbania o dobrostan psychiczny zarówno młodzieży, jak i kadry nauczycielskiej, a także pielęgnowania więzi rówieśniczych, aby zminimalizować skutki izolacji społecznej. Dlatego co tydzień spotykaliśmy się w szkole na warsztatach psychologicznych. W ubiegłym roku szkolnym zorganizowaliśmy międzynarodowy wernisaż, odbywały się liczne warsztaty pozalekcyjne, zajęcia outdoorowe i z sukcesem przygotowaliśmy naszych uczniów do matury.

  Rekrutacja Uczniów na rok szkolny 2021/2022

  Jeśli szkoła:
  🟣 ma być miejscem twórczego rozwijania pasji i realizowania celów naukowych, sportowych, osobistych i artystycznych
  🟣 ma uczyć umiejętności niezbędnych w zmieniającym się świecie
  🟣 a nauczyciele stale się rozwijają i są partnerami w zdobywaniu wiedzy
  napisz do nas hello@thinkingzone.pl lub zadzwoń +48606424705. Pogadamy, pokażemy Ci szkołę i nasze otoczenie.

  Obecnie rekrutujemy Uczniów do klas 1-3 liceum.