tel.: +48 606424705

hello@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:00 - 16:00

Od pn. do pt.

Liceum

Więcej o Liceum Thinking Zone

Szkoła średnia odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu nastolatka do dalszej edukacji akademickiej – a w Liceum Thinking Zone – także do dorosłości. Kładziemy nacisk na odpowiedzialność i świadome wybory naszych uczniów oraz wiedzę i umiejętności, niezbędne w dążeniu na drodze do spełnionego i szczęśliwego życia.

Realizujemy podstawę programową stworzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podstawa programowa określa cele edukacyjne – co uczeń wiedzieć powinien pod koniec danej klasy, ale nie definiuje sposobów ich realizacji. Dzięki temu możemy wybierać najefektywniejsze metody dydaktyczne oraz programy edukacyjne.

Obecnie mamy jeszcze kilka miejsc na roku szkolny 2020/2021 dla uczniów klasy 1 (w trybie 4 letnim), klasy 1 (w trybie 3 letnim) oraz klasy 3 (w trybie 3 letnim).

Matura, która kończy ten etap edukacji to ważny moment w życiu każdego licealisty.  Stwarzamy możliwości do poszukiwania i zgłębiania wiedzy różnymi sposobami, tak aby matura była jednym z egzaminów, jakie zdajemy każdego dnia.

W Liceum Thinking Zone szczególnie dbamy o rozwój umiejętności, które są niezbędne w dorosłym życiu – kultury myślenia, samodzielności i odpowiedzialności za siebie i swoje decyzje. Pokazujemy, jak umiejętnie budować i dbać o relacje. Zachęcamy do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: kim jestem? czego chcę? jaką ścieżką chcę dalej iść? To ważne pytania, które zadaje sobie każdy młody człowiek i wiemy, jak ważne jest wsparcie dorosłych w tych poszukiwaniach.

Każdego ucznia Thinking Zone taktujemy podmiotowo – doskonale go znamy, szanujemy jego zdanie i indywidualnie wspieramy, ponieważ rozwój i skuteczna nauka są możliwe tylko w odpowiedniej atmosferze, gdy emocje dziecka są uporządkowane – pobudzona jest ciekawość i chęć do działania, a stres występuje tylko w ilości motywującej do działania.

W Liceum Thinking Zone nauczyciel pełni rolę przewodnika na drodze ucznia do wiedzy i umiejętności – pokazuje, jak wyszukiwać potrzebne informacje z wszystkich dostępnych źródeł, umiejętnie je przetwarzać, analizować i wyciągać wnioski. Pomaga odkrywać  i rozwijać zdolności, ale także wspiera w trudnych sytuacjach i przy spadku motywacji.

  • Wpisowe w roku szkolnym 2020/2021 – wynosi 1800 zł – jest to opłata jednorazowa na cały etap edukacyjny
  • Czesne w roku szkolnym 2019/2020 – wynosi 1800 zł / 1 m-c – płatne przez 12 miesięcy