tel.: +48 606424705

hello@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472

80-309 Gdańsk

08:30 - 16:30

Od pn. do pt.

tel.: +48 606424705

info@thinkingzone.pl

al. Grunwaldzka 472B

80-309 Gdańsk

08:00 - 16:00

Od pn. do pt.

Pro Active – Edycja 6

Szanowni Rodzice

Przedstawiamy Państwu opis wyjazdu dla dzieci i młodzieży – PRO ACTIVE, który w tym roku odbędzie się w dniach 06-09 września 2021 roku, w Podlesicach.
Jest to szósta edycja projektu i tradycją już jest, iż zawsze pozostawiamy kilka miejsc dla dzieci spoza naszej szkoły.

W dniach 06-09 września 2021 roku zapraszamy młodzież liceum i szkoły podstawowej na niesamowitą wyprawę do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Piękne widoki, skałki do wspinaczki, jaskinie do odkrywania – to idealna przestrzeń do podróży również w głąb siebie. Jak zamierzamy to zrobić? Patrzeć na świat okiem własnym i okiem kamery.

Jeśli życie pisze najlepsze scenariusze, to w unikatowej scenerii Jury będziemy mieli okazję się o tym przekonać, a kluczowym celem tegorocznego Pro Active jest integracja i poznawania różnorodności świata.

Przesłanie tegorocznego PRO ACTIVE: Życie jak film

W minionym roku uczyliśmy się żyć ze zmianą, ze scenariuszami, których nikt się nie spodziewał. Dlatego w tym roku pragniemy nauczyć się i Uczniów patrzenia na zmianę z optymizmem i otwartością. Ale też chcemy pokazać, że życie nie musi pisać scenariuszy poza nami, lecz możemy wziąć odpowiedzialność za stworzenie własnej narracji. A baza filmowa i serialowa jest dobrym podłożem dla otwartego poszukiwania środków wyrazu.

Naturalna, choć czasami surowa przestrzeń Jury Krakowsko-Częstochowskiej jawi się nam jako intrygująca sceneria. Inne niż dotąd okoliczności przyrody, grupa, która z pewnością się zmieniła, nietuzinkowy program – to wszystko sprawi, że przygody z tegorocznego Pro Active będą niezapomniane.

Zespół i doświadczenie

Tym razem postawiliśmy na ruch i część artystyczną. W naszych rozmowach i ankietach to dwa obszary najczęściej wskazywane przez uczniów jako najbardziej ich interesujące. Dlatego do organizacji zaangażowaliśmy doświadczony zespół specjalizujący się w organizacji atrakcji wspinaczkowych oraz konsultowaliśmy program z osobami zaangażowanymi w produkcje filmowe.

Informacje organizacyjne

  • Termin: 06-09 września 2021
  • Miejsce: Zajazd Jurajski, Podlesice 1, 42-425 Kroczyce, k. Zawiercie
  • Cena: 1290 zł / 1 dziecko / 4-dniowy obóz
  • Informacje i zapisy: hello@thinkingzone.pl

Poprzez swój kreatywny i aktywny charakter, kurs ma pozwolić przeżyć młodym ludziom przygodę związaną z realizacją własnych przedsięwzięć.
Doświadczenia, które zebraliśmy w zeszłych latach pokazały nam, że dzieci i młodzież bardzo aktywnie i kreatywnie uczestniczą w Pro Active – dla części z nich jest to pierwsza w życiu możliwość doświadczenia twórczej pracy, pokazania swoich pomysłów, bycia autonomicznym w ich realizacji. Warunki, które tworzymy uczniom podczas tych zajęć naturalnie promują rozbudzenie motywacji wewnętrznej, a to zaś wpływa na zmianę i rozwój ich postawy na bardziej zaradną.

Zapraszamy!
Zespół Thinking Zone