Dzień Otwarty do 1. klasy Szkoły Podstawowej Thinking Zone
„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość z pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość triumfu i szczęście samodzielności, opanowania i władania.” ~ Janusz Korczak
Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy, że otwieramy drzwi do rekrutacji na rok szkolny 2024/2025!
Wierzymy, że codziennie otwieranie nowych drzwi to klucz do szczęścia, inspiracji i nieustannej eksploracji.
Taki właśnie charakter przypisujemy procesowi edukacji w Thinking Zone.
Serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień Otwarty dla klasy pierwszej w Szkole Podstawowej Thinking Zone, który odbędzie się we wtorek, 20 lutego 2024 roku w godzinach 17:00-19:00.
Zachęcamy do rezerwacji tego terminu w Państwa kalendarzach.
Przygotowaliśmy ramową agendę wydarzenia:
RAMOWA AGENDA:
17:00-18:00 – Metodyka Thinking Zone – warsztaty dla Rodziców – Joanna Gruca
17:00-18:00 – w świecie VESS – warsztaty dla Uczniów – Izabela Wiczanowska-Dowgiałło, Adrianna Klimkowicz i Izabela Mańkowska
18.00-18:30 – w świecie Thinking Zone – Natalia Kopyść, Joanna Gruca
18:30-19:00 – Q&A – sesja pytań i odpowiedzi
PROWADZĄCY:
Joanna Gruca
W Thinking Zone, pełni funkcję Innovation Manager for Methodology, będąc odpowiedzialną za zarządzanie obszarem metodycznym. Dodatkowo, jako polonistka zajmuję się klasami egzaminacyjnymi oraz naucza języka francuskiego. Z wykształcenia krytyk literacko-artystyczny, certyfikowany metodyk nauczania, tutor. Naukowo interesuje się ontologią i filozofią obrazu audiowizualnego, neurodydaktyką, rozwojem technologii, a co za tym idzie – wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań czy środków multimedialnych w procesie kształcenia. Tworzy narzędzia wzmagające efektywność i skuteczność nauczania. Prowadzi autorskie zajęcia z Edukacji Filmowej i Kreatywnego Pisania.
W wolnych chwilach – nadal czyta, bądź podróżując samochodem – słucha. Na ogół zaś – obserwuje i stara się żyć w równowadze i harmonii przepływu „dobrej” energii.
Natalia Kopyść
Wicedyrektor szkoły, Koordynator VESS, nauczycielka geografii, chemii oraz przyrody, a także tutor w szkole podstawowej i Liceum Thinking Zone. W swojej pracy codziennie pokazuje uczniom, że nauka nie polega jedynie na bezrefleksyjnej nauce materiału na pamięć. Razem z uczniami przygląda się różnym zagadnieniom, szuka połączeń i umożliwia ich zrozumienie.
Joanna Roszkowska
Inicjatorka oraz współzałożycielka Thinking Zone – szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego, umiejscowionych w Olivia Centre w Gdańsku. Thinking Zone jako jedyna szkoła w Polsce wdraża w nauczaniu model VESS, autorstwa Edu1st i Harvard University.
Przedsiębiorczyni i innowatorka na rynku edukacji. Edukację próbuje wynaleźć na nowo. Jej autentyczną misją jest zmiana sposobu, w jaki edukacja jest zorganizowana i realizowana. Stale tworzy przestrzeń dla nowych jakości w edukacji, w której z jednej strony stosowane są metody, narzędzia i unikalne modele edukacyjne, a z drugiej strony doświadczenie uczniów i rodziców w procesie edukacyjnym są źródłem zaangażowania i skuteczności. Dzięki temu jej organizacja rozwija otwartych na świat, przedsiębiorczych, wykształconych młodych ludzi, którzy w dynamicznym świecie przepełnionym technologią, w zgodzie ze sobą, konsekwentnie realizują osobiste cele.
Izabela Mańkowska
Pedagog, terapeutka pedagogiczna i integracji sensorycznej (SI). Autorka i współautorka publikacji dotyczących wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży. Pasjonatka z głową pełną pomysłów. Uważa, że w bajce dziecko może najpiękniej odkrywać swoje emocje.
Izabela Wiczanowska-Dowgiałło
Wychowawczyni oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w obecnej klasie trzeciej szkoły podstawowej, Iza, wnosi do Thinking Zone kolor, zaangażowanie i niesamowitą uwagę na emocje dzieci. Dzięki swoim podróżniczym doświadczeniom, rozumie wagę autonomii, ale także znaczenie współpracy – do czego zaprasza także swoich uczniów. Jej solidne przygotowanie do towarzyszenia dzieciom w odkrywaniu świata opiera się na wieloletnim doświadczeniu w pracy z nimi oraz posiadanych dyplomach edukacji wczesnoszkolnej z logopedią oraz pedagogiki. Ukończenie podyplomowych studiów z zakresu bibliotekoznawstwa dodatkowo pozwala Izie wprowadzić uczniów w świat historii i kultury książek. Codzienna praca z dziećmi przynosi wiele światła i radości w jej życiu zawodowym. Dzięki kreatywności, poczuciu humoru i szczerości uczniów, stale odkrywa w sobie coś nowego zarówno jako nauczyciel, jak i człowiek.
Podróże zajmują ważne miejsce w życiu Izy. Uwielbia wędrówki górskie „pełną parą” i na własnych nogach przeszła 120-kilometrowy odcinek Szlaku Sudeckiego. Jest także amatorką wspinaczki skałkowej oraz wielbicielką malarstwa Fridy Kahlo.
Adrianna Klimkowicz
Wychowawczyni obecnej pierwszej klasy Szkoły Podstawowej Thinking Zone. Adrianna jest doświadczonym nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej oraz logopedą. Oprócz wykształcenia pedagogicznego jest także absolwentką podyplomowych studiów logopedycznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Poza studiami podyplomowymi ukończyła dodatkowe szkolenia z zakresu logopedii, w tym z alternatywnych metod komunikacji oraz terapii miofunkcjonalnej.
Zapraszamy na spotkanie informacyjne, podczas którego opowiemy, na czym się opieramy, ucząc, przede wszystkim myślenia, wartości i praktycznej mądrości.
Zespół Thinking Zone
MIEJSCE SPOTKANIA:
🏫 Thinking Zone
al. Grunwaldzka 472
80-309 Gdańsk
TERMIN SPOTKANIA:
wtorek, 20 luty 2024 roku, od godziny 17:00 do godziny 19:00
LICZBA UCZESTNIKÓW:
💙 30 rodziców
💙 15 dzieci
CENA:
💎 Spotkanie i warsztaty dla rodziców i dzieci są bezpłatne
W RAZIE PYTAŃ ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:
📩 hello@thinkingzone.pl
📲 +48 606 424 705
Organizator (FUNDACJA THINKING ZONE) zastrzega sobie prawo do rozpowszechniania wizerunku uczestników wydarzenia jako elementów imprezy publicznej.